Twoj cel: perfekcyjny wyglad!

Twoj cel: perfekcyjny wyglad!

Ostatnimi czasy mam wrażenie, że coraz więcej krąży w social media tzw. perfekcyjnych zdjęć. Nie powiem, że ja ich nie oglądam, czy nie lubię ich oglądać, bo to by było kłamstwo. Ale tego perfekcjonizmu robi się za dużo.
Kiedy widzę zdjęcie kobiety, która ma perfekcyjny makijaż, ubrana jest w same drogie i piękne fatałaszki to sobie myślę: „Łał!”. Co za piękna kobieta, ani jednego „wulkanu” na facjacie (w tle też brak wulkanów, za to widoki Nowego Jorku, Paryża lub inne Hawaje). Jak ona to robi, że nawet sińca i opuchnięcia pod oczami nie ma?! Magia!!
Nie. To nie magia, ani perfekcyjna cera (chociaż niektórzy mają nieskazitelną cerę – szacuneczek), to nie są też w ciul drogie magiczne kremy, które odejmą wam 10 lat, zabiorą wszystkie opuchnięcia i sińce pod oczami. Moje drogie, ten sekret perfekcyjnej cery kryje tona podkładu, korektoru i innych rozświetlaczy i brązerów, którymi tuszujemy nasze piękne buźki.
Ogromny szacunek dla dziewczyn, które pokazują w Internecie swoje zdjęcia przed i po makijażu. A szczególnie dla dziewczyn, które mają poważny problem z trądzikiem. I szacunek im nie tylko za pięknie wykonany makijaż, ale bardziej za odwagę pokazania zdjęcia twarzy nieidealnej.
Mam wrażenie, że teraz mało jest ludzi, którzy chcą się wyróżniać. Teraz każdy ubiera się tak samo, maluje tak samo, zachowuje się tak, jak wszyscy. Chyba nastała moda na myślenie „nie mogę być ubrana inaczej (co u niektórych oznacza gorzej), bo nie będą chcieli ze mną rozmawiać, wyjść gdzieś”.
Do tych wszystkich refleksji skłoniły mnie nie tylko zdjęcia w Internecie, ale dodatkowo nowa aplikacja, którą z iPhone stworzyła ostatnio Kyllie Jenner. W aplikacji, z tego co zrozumiałam, można zobaczyć jak ze zwykłej dziewczyny można w kilka godzin stać się lalką. Oczywiście chodzi o perfekcyjny make-up, outfit za kilka tysięcy dolarów plus samochód, który dostała od kogoś, bo ten ktoś miał gest. Ja- trochę większa już dziewczynka, jak to widzę to sobie myślę: no fajna sukienka albo np. fajny makijaż. Natomiast już taka nastolatka, jak to widzi to chce być taka, jak ta Kyllie. No bo przecież to jest teraz takie trendy! I tak oto potem matki szukają dla swoich 14 letniej córek tuszu do rzęs lub innych róży do policzków. O zgrozo!
Moim zdaniem warto czasami odpuścić i ubrać się trochę bardziej na luzie niż perfekcyjnie. Nie warto się spinać, że tu nam się apaszka przekrzywiła, a z tyłu żakiecik się zagiął. W życiu są ważniejsze rzeczy, o które powinniśmy się martwić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s